ЯК ПРАВИЛЬНО ОРГАНІЗУВАТИ СВОЮ ВЕСІЛЛЯ САМОСТІЙНО

ЯК ПРАВИЛЬНО ОРГАНІЗУВАТИ СВОЮ ВЕСІЛЛЯ САМОСТІЙНО

ЯК ПРАВИЛЬНО ОРГАНІЗУВАТИ СВОЮ ВЕСІЛЛЯ САМОСТІЙНО
Звичайно ж, будь-яка дівчина, яка мріє стати нареченою, хоче, щоб її весілля було яскравим, незабутнім і світлим святом для неї з чоловіком, близьких і друзів. Але так як це перший досвід у більшості наречених, то врахувати всі деталі і зробити правильний вибір буває дуже важко. Все одно щось упускаємо, забуваємо або робимо не так.
Дуже вдале рішення, коли всі турботи і організацію можна довірити весільному агентству або досвідченим організаторам. Плюси цього вибору очевидні – весільні організатори це професіонали, які беруть на себе координацію і взаємодію з усіма підрядниками, задіяними в проведенні свята. Це і візажисти, стилісти, флористи, декоратори, фотографи, відеограф, провідний, ведучий церемонії, музиканти, менеджер ресторану, офіціанти, водії, кейтеринг … Вже багато всіх, правда? Подумайте, як це – впоратися з усіма, організувати взаємодію багатьох незнайомих один одному людей, які зобов’язані дати 200% результат? Довіряючи організацію професіоналам, наречена знімає з себе безліч питань і проблем, з якими вона зіткнеться вперше. Її безпосередню участь в підготовці потрібно лише при погодженні та затвердженні важливих моментів, запропонованих організаторами.
А якщо все ж самостійно? Ну немає бажання нікому довіряти свій день, який жодна людина не може зробити таким, як хочеться? Тоді у цієї дівчини і її хлопця повинно бути багато терпіння і бажання. Хоча б дочитати це до кінця! 😉 Отже,
Все починається з тебе самої. Чому? Все дуже просто. Наречений в організації весілля грає не вирішальну роль, лише покриваючи витрати на організацію. Будемо відверті, що основні питання наречена вирішує самостійно, при необхідності консультуючись з коханим.
Цей день буде таким, яким хочете Ви. Яким його бачите Ви сама. З яким настроєм Ви зустрінете цей важливий день, і проведете його. Скільки і які люди будуть оточувати Вас в цей день. Як Ви організуєте його, прорахувавши все до хвилини, з урахуванням можливих форс-мажорів. Найважливіша складова тут – психологія. Якщо Ви готуєтеся до весілля за півроку, зустрічаєтеся з багатьма людьми, які будуть працювати у Вас на святі, врахувати багато «робочі» моменти буває важко. Тому, почнемо з таймінгу.
Розклади весільного дня, якщо простіше). При правильній організації всього весільного дня Ви уникнете дуже багатьох неприємних моментів, які, як мінімум, зіпсують настрій. Частою помилкою всіх наречених і недосвідчених весільних координаторів буває бажання почати все раніше – в годинок так 6-7 ранку. А з власного досвіду знаю, що така підготовка вже починається напередодні в 6-7 вечора, продовжуючись допізна. У підсумку – ранній підйом не виспалися нареченого і нареченої, а це вже стрес. Взагалі, звичка «звалити все в одну купу» у нас в Україні – і збори, і вінчання, і виїзну весільну церемонію або розпис в РАЦСі, фотосесію і святковий банкет переслідує багато пар. Бажання «не розтягувати» і встигнути все і відразу через брак часу або економії, потім, як правило, позначається на загальному настрої, як святкування, фото- і відео-спогадах.
Чому б не розділити весілля на два етапи і отримати більше прекрасних вражень від свого свята? Перший – безпосередньо сам весільний день. Ранок нареченої і нареченого, вінчання, церемонія, святкова програма та фуршет. Все відбувається на 1 2 локаціях. Наступний день можна присвятити повноцінної виїзної фотосесії в мальовничій локації.
У Європі багато хто вступає саме так, та й в Україні хороші весільні фотографи вже давно працюють за таким принципом. Так, вартість послуг фотографа буде дорожче, але і фотографії будуть набагато краще, ніж в насичений подіями і емоціями перший день.
Чому б нареченій і нареченому добре не відпочити і почати збори не в 7 ранку, а в 11-12? Важливу роль для фото і відео грає природне світло, і будь-який фотограф, що знімає церемонію о 14:00 за пекучому сонці «в верхівку», з різкими тінями і Пересвіту, ніколи не зробить хороших фотографій. Церемонію найкраще проводити на красивому заході, при сідаючого сонце, коли світло більш м’який, не так жарко, і картинка виходить більш красива і природно яскрава. Для зборів краще спеціально взяти в оренду красиву фотостудію, номер в готелі або загодном комплексі з “смачним” інтер’єром. Зустріч нареченого з подальшим викупом в обшарпаність і загиджені під’їзді нинче- моветон.

Весілля для себе або для гостей? Залежно від того, що Ви відповісте собі, це і буде пріоритетом всього свята. Цей день буває тільки раз у житті, і переграти його так само просто неможливо. Часто з найкращих спонукань, батьківської любові або ще інших причин саме батьки втручаються в організацію святкування весілля. І часто їх слово, а не нареченого і нареченої, є вирішальним. Мені доводилося бути свідком, як дуже добре продумана нареченим і нареченою весілля, перетворювалася в наступну серію фільму «Гірко» тільки «завдяки» наполегливості і втручанню батьків. Звучить різко і зухвало, але якщо Ви хочете зробити все самі і на високому рівні, – не довіряйте це робити батькам, якими б улюбленими і турботливими вони не були. Люблячі батьки, самі про це не замислюючись, намагаються «не впасти в бруд обличчям” не перед дітьми, а перед гостями. І вся програма весільного дня вибудувана «під гостей» – можливість привітати молодят особисто, і вчасно почати банкет – не дай Бог, хтось залишиться голодним! Хлопці, давайте скажу ще раз свою улюблену фразу, яка багатьом з моїх замовників запам’яталася?
Що довше залишається в пам’яті гостей – кількість, смак і якість страв святкового столу або фотографії? Смак салатів вони забудуть через три дні. А фото будуть жити дуже довго. Батьки не додадуть значення тим важливим деталям, які, на їхню думку, не тільки не є важливими, а й взагалі не потрібні – флористика, декор столів і залу, фотозоні, прикраси для весільної арки, всілякі таблички, подарунки для гостей, candy-bar , жива музика, кейтерінг … Продовжувати можна довго. Поставлю ще одне просте запитання. Дивлячись на роботи вподобаних Вам фотографів, Ви звертали увагу на те, яку роль відіграє все вищеперелічене на фотографіях? Чому багато свічок, живі квіти на столах, красиві таблички, поліграфія, запрошення доповнюють настрій хороших фото, і така картинка викликає у Вас захоплення і бажання зробити щось таке ж? Тому що це важливі деталі.
У європейських країнах при організації весілля ніхто навіть не піддає сумнівам необхідність декору, флористики, прикрас, запрошень, поліграфії і т.п.
У нас з цим все набагато гірше …
Вибираємо підрядників. Фото, відео, візажист, провідний, декоратор, лімузин. Список може бути довгим.
Всі згадані вище – такі ж живі люди, як і ви. Зі своїми поглядами на те, як зробити Ваше свято незабутнім. Вони всі – професіонали, і на відміну від Вас, весілля для них це не перший досвід)). Раджу завжди прислухатися до їхніх порад і думку, завдання кожного, кого Ви вибрали – зробити все найкращим чином, щоб відмінно себе зарекомендувати. Ваша висока оцінка їх роботи і рекомендації можуть бути вищими мотиватором, ніж гроші. Але у Вас, звичайно ж, теж може бути своє бачення важливого дня. І тільки виходячи з Ваших побажань і переваг вибудовується загальна «картинка». Говоріть з кожним. Детально вивчайте портфоліо фотографа і відеограф – тут не може бути ніяких «в принципі, непогано». Тільки «погано» або «так, я хочу, щоб на нашому весіллі працювали саме Ви». Не очікуйте від посередності шедеврального вибуху. Сподіваюся, мені не потрібно пояснювати, що дешево коштує дешево). Ведучий на Ваш день повинен сподобається відразу, проговорите з ним всю програму, послухайте його пропозиції. Поцікавтеся щодо конкурсів. До слова, зараз хороші ведучі можуть зробити відмінну програму і без конкурсів.
Попередньо зробіть пробний весільний візаж, від його якості залежить те, як Ви будете виглядати не тільки на весіллі, але і на фото-відео. Обговоріть зачіску на кожен із днів, можливо візажиста доведеться поїхати на виїзну фотосесію, щоб підготувати Вас.
Музика. Вона, як показує практика, «робить» вечір. Запросіть який-небудь кавер-бенд, виконуючий ту музику, яка подобається вам і вашим гостям. Це додає «атмосферности» вечора і виглядає більш «дорого».
Дивіться, порівнюйте, питайте.
Чи не кожен фотограф бере дату, тільки виходячи з суми гонорару. Виникає багато важливих моментів, які можуть бути причиною Вашої відмови від послуг цього фотографа, або навпаки, фотограф може не захотіти працювати з Вами. Причиною може бути все, що завгодно – зовнішній вигляд, манера спілкування,, фотограф просто «не вписується» в концепцію Вашого весілля … Або він розуміє, що не дасть Вам очікуване. Знову ж, причин може бути багато. Проговорите з фотографом весь таймінг дня і послухайте його поради.
Локації для фотосесії. Як я вже говорила, фотосесію бажано розділити на два дня.

День перший – ранок нареченої-жениха, зустріч, церемонія, вінчання, фуршет.
День другий – виїзд на локацію. 2-3 години фотосесії на світанку або заході.
Локація повинна подобатися Вам і Вашому чоловікові. Вона повинна бути без людей, або з невеликим їх кількістю. Все просто – це перший ваш спільний досвід професійної фотосесії, і тут все трохи по-іншому, ніж на церемонії – фуршеті. Якщо в перший день це була в основному, репортажна зйомка, то на цій фотосесії буде присутній, хоч і ненав’язлива, але режисура з боку фотографа. Якщо навколо, крім вас, нікого – це дозволяє емоційно розслабитися і отримати вдалі кадри. Особливо це стосується чоловіків – багато хто просто не люблять або не знають, як поводитися перед камерою.
Хороший фотограф може зробити багато гарних кадрів за 2-3 години практично в будь-який локації. Але рекомендую прислухатися до думки професіонала, який запропонує на вибір кілька дійсно красивих. Буває так, що в красиві місця для фотосесії потрібно їхати. Далеко. Мінуси – можна витратити цілий день на дорогу заради двох або трьох годин фотосесії. Плюси – Ви отримаєте незабутні враження і фото, які є лише у небагатьох. Часто хлопці їздять для цього аж до Карпат, і все подорож затягується на 2-3 дні. Але це все того варте! Якщо фотограф працює в парі з відеографом, то другого також потрібен час на зйомку.

Позування. Наречений і наречена часто лякають себе цим поняттям – як позувати, щоб вийде на фото дуже добре. Весь секрет у тому, що позувати і не потрібно. Чим природніше ви будете себе вести в кадрі, тим емоційніше і художніх будуть фото. Звичайно, як їх зробити такими – завдання і фотографа, і вас самих). Штучність в кадрі дуже легко зчитується, і такі фотографії являють собою просто картинки без художньої цінності. Але ви ж хочете незвичну фотосесію?)))
Обробка фото. Це фінальний етап роботи фотографа, який займає набагато більше часу, ніж сама фотосесія. Причина? Хороший фотограф не намагається зробити все за три дні до «дедлайну».
Така робота вимагає натхнення, свого настрою і «переживання цього дня» заново. Це правда, по крайней мере, так відбувається у мене))). Як фотограф обробляє, слід знати ще до весільної фотосесії. В Європі-США ретуш особливостей особи і фігури моделі на фото є поганим тоном і неповагою. Там цінують природність і натуральність. Наречений полюбив свою дружину такою, яка вона є – із зморшками, можливо, не ідеальною фігурою і т.п. Так само, як і дружина свого чоловіка. В Україні з цим все дуже погано – прохання «там зменшити зайве», розгладити зморшки, замазати прищики, перемалювати ніс, губи й очі перетворює кінцевий результат в щось далеке від вихідного). Причому, це зустрічається і серед красивих дівчат з ідеальною фігурою, що ще раз підкреслює масу комплексів з приводу зовнішності у наших жінок. Любіть себе, – ви прекрасні!
Результат. Як я вже сказала, хочете хороші фото – наберіться терпіння. Фотограф зобов’язаний віддати Вам оброблені фото в чітко зазначені терміни, будь-яким раніше обумовленим способом – на флешці або через інтернет. В Україні зараз набирають обертів хмарні сервіси, дуже зручні для створення і зберігання онлайн-галерей. Переваги – до більшості з них завжди миттєвий доступ з більшості девайсів через додатки або просто, вони не займають місця на Ваших жорстких дисках, флешках та інших накопичувачах, які можна зіпсувати або втратити.
Вірте в себе! Чи не переконуйте себе і не дайте вселити іншим, що зробити своє весілля самостійно такий, як хочете Ви – нереально. Реально все, варто тільки хотіти.
Звичайно, якщо Ви дуже обмежені в коштах, втілити все буде складніше. Але все одно реально!))) Головне, все правильно розподілити і розставити акценти. І тоді все обов’язково вийде!

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *