Весілля vs Love story

Весілля vs Love story

Весілля vs Love story

З огляду на один часто задається питання щодо відмінностей між весільної фотосесією та love story, вирішила розставити всі крапки над “i”. Звичайно, на цю тему вже багато матеріалів, і можливо, мій здасться знавцям «баяном», але все ж – я спробую).

Перше, що кидається в очі клієнтові, який бачить відмінність у вартості весільної зйомки і звичайної love story – «а чому весілля коштує дорожче?»

Якщо дивитися на обидві фотосесії глобально, то весільна – унікальна в житті пари, і більше не повториться.

Весільний репортаж це – моментальність і швидка зміна подій, неможливість повторення того чи іншого епізоду, а значить – більша відповідальність фотографа за результат.

У весільний день робота фотографа полягає в фіксації всіх важливих подій, швидка і непомітна робота від зборів і до закінчення банкету, використання своїх навичок і знань під час весільної церемонії, для барвистих репортажних кадрів – власне, заради чого його і запрошували. Під час весільного дня все відбувається швидко, набагато швидше, ніж під час звичайної постановочної фотосесії. І тому фотографу все теж потрібно робити швидко і якісно. В день весілля у фотографа є свій таймінг, якого він зобов’язаний дотримуватися, щоб встигнути зняти все і всіх. Особливо це актуально на європейських весіллях з великою кількістю гостей. Молодята завжди просять приділити увагу кожному гостю, а якщо таких 200 з гаком людей, то і часу на зйомку портретів буде небагато. Адже основна увага все ж необхідно приділити нареченій і нареченому. Під час весільної зйомки фотограф зобов’язаний виконати всі побажання молодят і зробити все фотографії, які обговорювалися попередньо. Тому постановочна «love story» виглядає «прогулянкою» в порівнянні з весільним репортажем. При постановці можна переграти окремий епізод кілька разів, отримуючи найбільш вдалі кадри. Постановка – це обрана локація, час для зйомки з «правильним» м’яким світлом рано вранці або на заході. Нарешті, фотосесію можна перенести на інший день, якщо з погодою не пощастило. В день весілля фотограф працює при будь-якій погоді, освітленні, на будь-який локації, і повинен бути готовий до зміни сценарію і таймінгу в будь-який момент. Особисто у мене траплялося, що замість обумовлених 3 локацій ми опинилися на всього однієї, і то – зовсім інший). Плюс до цього, замість 3-х годинний фотосесії я працювала всього годину з невеликим, оскільки ми сильно спізнювалися на церемонію.

З цього робимо висновок – не локація прикрашає людину, а людина – локацію)). З деяких пір переконана – відзняти красиву love story в весільний день можна і на 10 квадратних метрах, аби хлопці були класні).

Як говорить гуру весільної зйомки, один з кращих фотографів світу Емін Кулієв – «На весіллі завжди щось відбувається. І якщо це щось не потрапляє в кадр – в цьому винен фотограф ».

Звідси і різниця у вартості послуг. Весільний репортаж вимагає викладатися на 200%, застосовуючи всі знання і вміння фотографа. Ну і звичайно, індивідуальний підхід до молодої пари, спілкування з ними і вміння бути непомітним і ненав’язливим. Будь-яка постановка – це free style для фотографа, більш комфортні умови зйомки і відсутність необхідності встигнути скрізь і все).

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *