Що таке фото обробка

Що таке фото обробка

Що таке обробка.

Крім того що я як фотограф, проводжу безліч фото зйомок, до того як до них доходить справа, людям цікаво знати і розуміти, що і в якому вигляді, вони отримають в результаті. Тобто якою буде результат, і як цей результат буде виглядати. І основна частина питань крім звичайно ж ціни, звучить приблизно в такій формі ви все фото обробляєте? а як? а що значить обробка? а що значить художня обробка? а які бувають обробки, яка різниця між ними чорно білі фотографії будуть?

Ну і так далі … в абсолютно різних комбінаціях …

Питання зовсім правильні і логічні.

Будучи не пов’язаним з фото справою, наречені зовсім не зобов’язані знати якісь тонкощі пов’язані з технологічним процесом в фотографії.

Крім того, чітке розуміння питання ускладнює той факт, що під термінами обробка, арт-обробка, і т.д .. кожен фотограф може розуміти щось суто своє.

Дана стаття, представляє з себе структурований докладний текст, мета якого пояснити вам моє розуміння обробки. І зрозуміти що саме я маю на увазі, вживаючи в описі своїх пропозицій різні терміни пов’язані з обробкою весільних (і не тільки весільних) фотографій яких ви можете прочитати в розділі ціни. Всі свої фотозйомки, який би ви пакет послуг не вибрали, скільки б я годин не працювала, і т.д. я знімаю в форматі RAW. Втрачу довгі технічні пояснення що це за формат такий, а скажу лише те, що вважаю що будь-який професійний фотограф повинен працювати саме з цим форматом. Робота з RAW має величезну масу переваг, і саме за допомогою цього формату, в наслідку з фото можна зробити дійсно гарні і чарівні фотографії. Щоб остаточно пояснити вам що таке RAW, приведу найближчу за змістом аналогію. RAW це як би негатив, щось на зразок цифрового еквівалента плівки. Технічно це звичайно ж не зовсім так, але приклад наведено щоб ті хто тільки чув про це, чуть чуть просунулися в розумінні того, чим цей грізний RAW такий професійний Йдемо далі …

Отже абсолютно всі фотографії я роблю в RAW. А це значить що 100 відсотків зроблених фотографій які я віддаю вам, повинні пройти тональну і кольорову обробку. Слід зауважити, технічна природа формату така, що якщо його просто переробити в знайомий вам JPG, і віддати. Результат швидше за все буде не таким як ви його хотіли б бачити. Не дивлячись на те, що при зйомці в кадр запісиваеться величезна кількість колірної, яркостной та іншої інформації, все це може проявитися лише при пост-обробці. RAW-Фото за замовчуванням завжди виглядає більш тьмяно, менш яскраво і т.д. Повторюся, такий результат абсолютно нормальний і більш того, саме такий він і повинен бути для того щоб з фото можна було працювати на серйозному рівні. Розберемо на прикладі що ж я таке маю на увазі

Як ви можете побачити, весільна романтика, почуття, постановка, композиція, все це в присутній в фото, і якщо цього немає, то ніколи ніхто його не домалює. Зараз не про це мова.

Але ось інше .. розберемо детально.

По-перше в силу того що це просто RAW перероблений (конвертований) в JPG, фото-кадр можна назвати не дуже насиченим і яскравим. Не такий повинна бути та весільна фотографія, за якою ви до мене приходьте.

Крім того через природних умов, а саме досить холодну погоду на вулиці, у нареченого і нареченої трохи червонуваті особи. Крім того, акцент на почуттях нареченого і нареченої, можна підсилити сильнішим контрастом, і невеликим затемненням по краях фото які на цій фотографії надмірно яскраві. Тобто підсумувавши побачене на першому фото, можна сміливо сказати, вимагає тональної і колірної обробки.

Наведу ще кілька прикладів що таке обробка. Для повноти вашого розуміння я ще раз повторюся.

Тональну і колірну обробку проходять всі фото які ви отримуєте.

Наймаючи мене як свого фотографа, ви можете бути впевнені, що при дотриманні моїх рекомендацій, і при подальшій обробці, на всіх фото будуть гарні кольори, будуть видні деталі весільного плаття, а також зроблено і враховано багато іншого. Пливемо в море термінології далі.

Вивчаючи мої пропозиції, ви могли помітити пункти де вказана “авторська обробка” або я її ще можу назвати художня.

Давайте розберемо що ж під цим розуміється.
Зробити це найкраще, порівнявши вже оброблені фотографію, з художньо обробленими: і для порівняння, таже фотографія в авторської художньої обробки і ще пара фотографій, спочатку тонально-колірна обробка: і ця ж фотографія, в художесвенной обробці: під авторською обробкою, мається на увазі більш глибока і смілива робота з кольором. В фотографію додаються елементи типу світіння, або димки, яка підкреслює настрій кадру, додає настрій. Крім цього, всі кадри з художньою обробкою проходять ретуш. І це не тільки усунення різних прищиків і т.д. Це і детальне опрацювання волосся, деталей сукні, букета, і аксесуарів. На жаль на маленькому розмірі це не дуже добре помітно.
Крім того, саме виконання авторській обробці не робиться як то кажуть від ліхтаря. Я завжди докладно обговорюю з молодятами як вони бачать свої весільні фото, які настрої треба проявити і підкреслити. Чи потрібна романтичний серпанок, або навпаки підкреслити якусь активність і енергійність шляхом додавання насиченості. Буває що абсолютно буденного кадру на вулиці, можна надати незвичайність шляхом спотворень перспективи і форми навколишнього простору. Коротше кажучи, все обговорюється.
весільна процес
Давайте тепер окремо зупинимося на пункті “Спец-колірна обробка фотографій (Чорно-біла, Сепія, Кольорове-Тонування)”. Багато хто думає що зробити фото чорно білим це суща дрібниця. Але насправді, це зовсім помилкова думка. Підходячи до цього процесу, слід ретельно відібрати серію фотографій, які будуть виглядати в чорно білому варіанті. А потім не просто знебарвити фото. Чорно білому фото, за допомогою засобів тонування, і інших ефектів, потрібно надати стиль і настрій. На деякі серії ЧБ можна додати невеликі царапікі і порошинки, що створить ретро ефект, іншим людям фото просто підібрати тонування. Одним словом, над ЧБ фото треба работатьОчень хочеться сподіватися що даний текст допомогли вам зорієнтуватися в тому що таке обробка, що таке авторська обробка, і чому мені перш ніж порадувати вас результатом, треба час, щоб цей самий результат належним чином обробити.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *