Поговоримо про режими фотозьомки

Поговоримо про режими фотозьомки

Поговоримо про режими фото 

Популярність цифрової фотографії в останні роки стрімко зростає. Цьому сприяє і найширший вибір сучасної техніки, як професійної, так і призначеної для фотографів-початківців. Великою підмогою для новачків можна вважати встановлені в досить простих дзеркальних камерах автоматичні режими зйомки: портрет, пейзаж, спорт і інші, настройки яких задані програмою, спочатку закладеної в апарат. Однак дзеркальні камери мають можливостями, притаманними і більш дорогим, професійним фотоапаратів, а саме 4-ма базовими режимами зйомки: Р – програмний автоматичний, А – пріоритет діафрагми, М – ручний режим, і S – режим витримки. Давайте розглянемо, якими ж перевагами і недоліками наділені всі ці режими.

Р – програмний режим дозволяє камері автоматично регулювати значення діафрагми і витримки. Він найкращим чином підходить для моментальної зйомки, як forex література трейдеру, коли зовсім немає часу на вибір необхідних параметрів для фотографування. Використовуючи даний режим, можна управляти комбінацією діафрагми і витримки, а в разі, якщо параметри експозиції вибиваються з встановлених меж, камера повідомляє власника про можливі недодержка або пересмикувань.

А – режим пріоритету діафрагми дозволяє фотографу самостійно виставити діафрагму, після чого камера автоматично підбере витримку, необхідну для отримання відповідної експозиції. Даний режим використовується найбільш часто, так як при зйомці, в більшості випадків, потрібно контролювати саме діафрагму, а інші параметри можна лише підлаштовувати для отримання бажаного результату. Даний режим застосовується при різножанрової зйомці, проте, найкраще глибина різкості проявляється на макро- і портретної фотографії.

S – пріоритет витримки, на відміну від режиму а, дозволяє фотографу виставити витримку, а камера підбере найбільш прийнятне значення діафрагми. Цю функцію не дозволяє відмінно підкреслити ефект руху в кадрі. Однак часто виникає ситуація, коли камера не може підібрати точне значення діафрагми для певної витримки. Точкове камери не завжди так само точний, як прогнози форекс. Це призводить до отримання перетриманого або недотриманого кадру.

М – ручний режим дозволяє фотографу налаштовувати і витримку, і діафрагму, без всяких обмежень, а камера підкаже, виявиться знімок, в результаті, недосвеченним або пересвеченним. Зазвичай, ручний режим застосовується при студійній зйомці. Експозиція при цьому вимірюється експонометром, а потім вручну вводиться в камеру.

Дані режими дозволяють за мінімальний час встановити оптимальні налаштування камери, а досконально освоїти їх можна всього за кілька днів практики. Вони не складніше, ніж торгова платформа для торгівлі на валютній біржі.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *