Обробка фотографій

Обробка фотографій

Обробка фотографій. Якою вона має бути? У даній статті мова піде про те, що таке обробка фотографій, про те, якою вона має бути.
Професійна фотографія в сучасному світі не може обходитися без обробки, без фінальної доопрацювання на комп’ютері. І справа зовсім не в тому, що спочатку будь-який знімок має деякі огріхи, просто обробка дозволяє зробити знімок більш виразним, яскравим, дозволяє акцентувати увагу глядача на найголовнішому, на тому, що хотів показати фотограф. Зупинимося докладніше на деяких прийомах обробки і розберемо.

Ретуш

Без ретуші не може обійтися жоден портрет. Адже, поклавши руку на серце, у кожного з нас є дефекти шкіри родимки, родимі плями, зморшки. Ми настільки до них звикли, що не помічаємо їх, але на фотографії вони відволікають увагу глядача, заважають нормальному сприйняттю портрета. При обробці портрета слід пам’ятати про деякі деталі, про які багато початківці ретушери забувають. Шкіра повинна залишатися природною. Найчастіше поява «пластмасовою шкіри» є результатом неправильного підходу до роботи, бажання скоротити часові витрати і як можна більше спростити складну роботу.

Відсутність мімічних зморшок і складок. Не слід забувати про виразі обличчя. Дивлячись на портрет, завжди можна визначити, сміється людина або сумує, сердиться або ж радіє. Сліпо слідуючи бажанням зробити з портрета ідеал, можна геть видалити всі складочки і мімічні зморшки. В результаті портрет буде позбавлений будь-яких емоцій.

Видалення тіней під очима. Тіні під очима говорять нам про те, що особа має певний рельєф, свою форму. Допускається лише ослаблення тіней, але ніяк не повне їх видалення. В іншому випадку ми отримаємо пласке обличчя на фотографії.

Неприродно яскраві зіниці. Безумовно, очі повинні бути виразними, але робити їх надмірно яскравими не слід. Бо з фотографії на нас буде дивитися не людина, а дивна істота з світяться очі. Це саме можна сказати до білків очей і відбілювання зубів. Необхідно пам’ятати, що всьому є межа. У гонитві за результатом головне не зіпсувати портрет, а зробити його більш виразним.

Цветокоррекция (тонування)

Цветокоррекция внесення змін до колір оригіналу. Причинами застосування кольорокорекції є недостатній або надмірний контраст зображення, вуаль, вицвітання зображення. Також необхідно відзначити корекцію з метою внесення гармонії між фотографіями і дизайном публікації. Цветокоррекция є незамінним інструментом в роботі фотографа, який дає можливість зробити кольори більш насиченими або ж навпаки більш бляклими, дозволяє змінити відтінки знімка в цілому, надати виразність знімка. Все залежить від творчого задуму автора фотографії. При використанні даного прийому обробки слід пам’ятати, що кольори повинні виглядати гармонійно, шкіра повинна залишатися природного кольору або близького до нього, не повинно бути пересвеченних або навпаки занадто темних ділянок, які приховують в собі деякі деталі. Необхідно також знайти “золоту середину” бо занадто яскраві кольори перетворюють фотографію в строкату картинку.

Чорно-біла фотографія.

ЧБ фото можна виділити в окремий жанр фотомистецтва зі своїми законами і принципами, своїми нюансами. Звичайно, зробити з будь-якої фотографії ЧБ досить просто, достатньо лише натиснути три клавіші в фотошопі, але чи буде знімок цікавим, об’ємним? ЧБ фотографія це перш за все малюнок світлом і якщо фотограф правильно підмітив природне світло або грамотно виставив штучне освітлення, то у фотографії буде обсяг, на знімок буде цікаво дивитися. Але якщо перевести в ЧБ знімок, що не відповідає даним вимогам, то ми отримаємо плоску картинку. Те ж саме відноситься і до сепії (відтінки коричневого кольору). Можна, звичайно, застосувати виньетирование (затемнення зображення по краях кадру), що додасть трохи об’єму, але це є лжеметодом і далеко не завжди дозволяє домогтися обсягу, є лише способом приховати невдалу композицію, чим і користуються починаючі фотографи-любителі. Сюди ж можна віднести і часткове знебарвлення фотографії.
Колаж.

Колажі це не просто набір картинок, зібраних на одній площині. Це мистецтво з непоєднуваних речей робити одне ціле. Але ті картинки, що більшість фотографів видають під виглядом мистецтва замовнику, називати колажем не можна, це як з похмілля вранці. Це вже не фотографія. Немає цілісної композиції, одне іншому заважає, відволікає увагу від головного, від того, хто зображений на знімку. Хочеться сказати, що обробка не є способом виправити невдалу фотографію. Професійний фотограф ще на етапі зйомки вибудовує кадр згідно з правилами побудови композиції і керується здоровим глуздом. Знімок спочатку повинен бути зроблений за всіма правилами і лише тоді обробка зробить його ще краще.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *