ЕМОЦІЙНА СВОБОДА. НАВІЩО ВОНА ПОТРІБНА

ЕМОЦІЙНА СВОБОДА. НАВІЩО ВОНА ПОТРІБНА

ЕМОЦІЙНА СВОБОДА. НАВІЩО ВОНА ПОТРІБНА.

Що головне у фотографії? Багато хто відповість: «звичайно ж, моделі, світло, локація і колір». І так, це так і є! Цей пост не стільки присвячений фотографам, скільки моделям. Тобто дівчатам і хлопцям, у яких планується якась спільна фотосесія.

Видалася вільна хвилинка, вирішила пографоманіть трохи). Поговоримо про емоційний розкріпачення, і чому це основа будь-якої успішної зйомки. Емоційна свобода людей, яких я фотографую це головна складова моїх фотографій. Круто, коли пара емоційно вільна, відкрита і випромінює один позитив. На таких зйомках я, та й, думаю, будь-який фотограф, що називається, «відпочиває». Просто насолоджується зробленими кадрами, де вдалих не просто високий, а дуже високий. Кожен кадр-картинка без обробки. Тоді особливо нічого не потрібно підказувати, показувати, а просто «ловити» емоції, не відволікаючись на щось ще. Такі фотосесії наповнені різноманітними фото, з яких потім можна скласти дуже красиву якісну серію. Додайте до цього стильну флористику і декор, продуманий образ, реквізит, красиву локацію, «правильний» природне світло ідилія! Бери і знімай, як хочеш, скільки хочеш, і як вмієш. Горезвісна inspiration- зйомка … Ну а якщо все не так? Ну ось все! І моделі емоційно затиснуті, і камери бояться, і декор-флористика геть відсутні разом з реквізитом? Що тоді робити? Розкручений фотограф практично завжди відмовляється від таких зйомок. Спробую пояснити чому. Кілька років тому я теж думала, що зможу «перевернути гори», і зробити модель з будь-якої і будь-якого, хто з’явиться в моєму об’єктиві. Життя розставила все на свої місця, і я зрозуміла, що якщо ти намагаєшся «зліпити модель» з простого хлопця, який підробляє на ремонтах і будівництві, і його дівчини, зробивши їм спільну фотосесію, то отримаєш фото, які навряд чи сподобаються цій парі. Чому? Адже ти все робив начебто правильно, виклався на цій зйомці на 100%? Відповідь на це питання проста емоційна скутість. Емоційна неволя. Повернемося до замовників, яких я описала вище. Хлопець цілодобово заробляє на життя важко ні інтелектуальною працею, можливо, ще десь вчиться. А може, ще й знімає квартиру. Загалом, так-сяк, але на сигарети вистачає). Зробити фотосесію йому пропонує дівчина, і хлопець готовий розлучитися з немаленькою для нього сумою, на яку він міг ще місяць пити пиво з Семко, не раз піти з дівчиною в кіно або відпочити в караоке-барі. Як ви вважаєте, які думки у нього будуть в голові в момент фотосесії? Правильно, його будуть сильніші почуття подиву і заздрості, десь упереджене ставлення, «ця з камерою за дві години запрацює стільки ж, скільки я за півмісяця!»

І повірте, дрібниці типу тієї, що «цієї з камерою» ще доведеться не один тиждень посидіти, щоб з відзнятого створити шедевр, його вже не цікавлять. Як наслідок, у моделі буде читається думка на обличчі, в голові і рухах. Дуже може бути навіть снобістське: «ну че нам робити, давай, показуй куди стати, як руки покласти, ми ж за це платимо». І як не крути, 99%, що цей хлопець не буде задоволений результатом. Оскільки за ті гроші, які він заплатив фотографу, він очікував себе увідетьна фото, як мінімум, Бандерасом. Ту ж ситуацію можна віднести до багатьох людей, у яких постійний калькулятор в голові, або іпотека на 30 років, або ще щось, що не дає їм заснути поза знімальним майданчиком. І фотограф з цим нічого не зробить. Тому що фотограф не професійний психолог, як би не старався їм бути.

Емоційно вільні люди це успішні люди. І справа тут не зовсім в грошах. А іноді навіть зовсім не в них. Успішним можна бути, коли поруч з тобою «твій чоловік», і ти це розумієш. Успішним можна бути, коли у тебе немає дорогої машини, але є гроші на подорож, або те, що робить тебе щасливим. Успіх і щастя в цьому випадку синоніми. Емоційна свобода це вміння абстрагуватися від справ, і бути щасливим. Це впевненість в собі, в коханій людині і в завтрашньому дні.

Серед фотографів також багато емоційно вільних людей а інакше ніяк! Зайдіть і почитайте їх блоги дуже багато цікавої і корисної інформації.

Емоційно вільні люди, як правило, з хорошим кругозором і позитивно сприймають світ таким, яким хочуть щоб він був. Емоційно багаті люди, готові дарувати навколишньому простору позитивні емоції, здатні зробити щасливими багатьох людей. Їх не потрібно просити посміхатися вони подарують фотографу стільки посмішок, скільки зможуть. Їм не потрібно підказувати, як скласти руки і як стати вони не зможуть стояти на місці, залишивши багато живих кадрів-картинок. Я завжди працюю зі своїми моделями, допомагаю їм стати собою на зйомки, якщо не виходить поза нею). Але вони повинні бути розташовані до нашого діалогу. Я знаю, що до мене прийшли мої клієнти, і вони мені довіряють. У дуже багатьох фотосесія, яку робила я була першою, і звичайно, у них виникали сумніви чи вийде, чи зможемо? Багато, буду відвертий, некласичної модельної зовнішності, і це дуже добре! Буває, це люди середнього і навіть зрілого віку, але це їм абсолютно не заважає, і я захоплююся ними! Щоранку нареченої я починаю зі слів: «яка ти красива, ти найкраща наречена на світі!» І це не обряд, або просто слова. Це чиста правда, бо крім цієї нареченої і її нареченого, для мене більше нікого не існує в цьому часовому відрізку. Я закохуюся в них, радію з ними їх щастя, і проживаю їх день з ними. Моя невеста- найпрекрасніша дівчина на землі, і хлопець в гарному костюмі з не менш красивим букетом це читає в моїх очах. Ця хвиля передається і йому. Навіть емоційно стримані чоловіки різного віку на моїх зйомках сміялися і плакали, дуріли, як діти і це було дуже зворушливо. Залишайтеся такими, якими ви є, не намагайтеся здаватися іншими. Фотографія відчуває фальш, і ніякої глянцевий блиск її не закриє. Довіряйте фотографу. Якщо ви побачили себе в його або її роботах, прийшли до нього або до неї віддавайтеся. Фотосесія, яка запам’ятовується завдяки живим і зворушливим фотографій, це не просто натискання на кнопку камери в певному місці. Це підібрана локація, образи, світло. Це психологія. Магія. Чари. Повірте, це так! Не потрібно сприймати фотосесію, як «прийти-пофоткаться-піти». Якщо хочете щось особливе, поставтеся до цього особливо. Як до особливого страви, для якого потрібні якісні інгредієнти. Любіть себе, насолоджуйтеся один одним. Живіть і будьте емоційно вільними!

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *