Чому я фотографую

Чому я фотографую

Чому я фотографую

Фото – це робота чи мистецтво?

Перш ніж перейти до постів з роздумами про ті чи інші речі, що стосуються фотографії, напишу дещо про свій підхід до фото. Мене часто запитують: «А ви – професійний фотограф?» Як тут відповісти?

Якщо говорити про професіоналізм у тому сенсі, чи заробляю я цим гроші, то фотографія не є моїм основним джерелом доходу. Якщо ж під професіоналізмом розуміють якість робіт, то вже питання не до мене – людина сама має для себе вирішити, хороші мої роботи чи ні.

Власне, якщо хочеш досягти успіху у справі, якою займаєшся, то її треба любити.

Для мене фото – це мистецтво. Це процес, в якому ти разом з колегами створюєш твір, який у вас залишиться назавжди. І пройде час, і він продовжуватиме вас радувати. Це емоція, яка є унікальною і неповторною. Вона є саме зараз і лише в даний момент часу. Більше такої миті не буде, отже, не буде й емоції. У цьому цінність фотографії, і фотографа, який може зловити цей момент і закарбувати його на все життя.

Фотографія – це вічність. Пройде час, ви змінитеся, зміниться коло ваших друзів, ви можете щось забути, але фото все пам’ятає, все фіксує і зберігає, є об’єктивним джерелом інформації у цьому світі. «Будь-яка фотографія – це сертифікат присутності» Ролан Барт ©.

Звісно, матеріальна складова теж важлива. Адже на те, щоб зробити знімок, витрачається час, сили, зношується техніка (а для початку її взагалі потрібно за щось купити). Але ця матеріальна складова не стоїть на першому місці, і, на моє глибоке переконання, не повинна там бути. Гроші в даному випадку – це вдячність за виконану роботу 🙂

І я прагну співпрацювати з тими людьми, у яких схожі погляди на фотографію. Які не починають розмову зі слів: «Скільки коштує?», «Хочу пофотографуватися у новому платті біля берези», «Пропоную себе в якості моделі, всі жанри, крім ню» тощо, а десь так: «Давай зробимо фото, яке залишиться у нас в пам’яті назавжди». Ідеалізм? Можливо, але ж ніхто не забороняє мріяти і сподіватися.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *